Menu Zavřeno

Zahájení pstruhové sezóny 2020

I přes tento nepříznivý čas jsme se nakonec dočkali zahájení pstruhové sezóny 2020. Vyrazili jsme na vodní nádrž Bedřichov (přehrada na Černé Nise) – pstruhový revír 443 007.

Cesta na Šámalku

Přehrada je s nadmořskou výškou 775,26 m n. m. (koruna hráze) nejvýše položenou vodní nádrží Jizerských hor. Již tento údaj napovídá, že je dostupnost pro rybáře značně omezená a vyžaduje absolvování poměrně dlouhé chůze od auta. Naštěstí je většina cest vyasfaltovaných a tak se v brodícím obleku jde poměrně snadno. Ideálním řešením se zdá být zaparkování na Šámalově chatě (Šámalka), zde na mapě: https://mapy.cz/s/radoberobo a odtud pokračovat pešky cca 2,5 km až k přítokům nádrže. Připravte si 200 Kč a zaparkujte raději přímo na vyznačeném místě za závorou. Parkování mimo vyznačené parkoviště může vyústit v pokutu od obecní policie. K Šámalově chatě je omezený příjezd automobilem a proto se parkování mimo areál nemusí vyplatit. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Úlovky

Naše zahájení bylo doprovázeno nádherným počasím a dobrým stavem vody. Velmi jsme se obávali tání sněhu a nadměrného stavu hladiny, ale žádná z obav se nakonec nepotvrdila. Ryby byly aktivní a nikdo z nás nebyl bez úspěchu. Většinou se jednalo o pstruhy obecné a siveny americké, kteří se nechali nejčastěji přemluvit na larvu chrostíka, pomalu taženou a lehce pod hladinou. Největší potočák měřil cca 38 cm, ale jak již u rybářů bývá, záběry přišly i od větších ryb. V odpoledních hodinách se nám dokonce podařilo přelstít pstruha i na chrostíka a tak byl tento nádherný den završen úspěchem v nejkrásnější technice lovu muškařením – v lovu na suchou mušku.

Od vody jsme v pozdních odpoledních hodinách odcházeli plni příjemných pocitů, že u nás stále ještě existují vody, které stojí za to navštívit. A když se spojí dohromady dobré počasí, skvělá parta, pěkné ryby a nádherná příroda, nelze si představit lépe strávený den.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A kam jste vyrazili vy? Podělte se s námi o zajímavé příběhy a fotografie úlovků ze zahájení pstruhové sezóny 2020. Své fotografie, či příběhy posílejte na info@infomuskarenizeman.cz. Ty nejzajímavější zveřejníme na webu nebo sociálních sítích!